Visa palkitsi parhaansa

Visa palkitsi kauden päätöstilaisuudessa kuluneen kauden ansioista. Palkitsemiset julkistettiin lauantaina Särkisen tuvalla. Seuran paras urheilija 2007 on Virpi Kehänen. Virpin saavutukset kuluvalla kaudella ovat Euroopan mestaruus ja Suomen mestaruus naisten 56kg painoluokassa. Valitettavasti Virpi ei päässyt mukaan kauden päättäjäsiin.

Kauden paras junioriurheilija on Jani Korhonen. Keväällä SM-hopean napannut ”hallitunkki” osoitti jälleen oivaa nousukuntoa nostamalla ennätyksensä 1.12. kansallisissa kisoissa ja tulee olemaan kova haastaja kevään SM-kisoissa. Korhonen on vastuuntuntoinen ja tunnollinen harjoittelija, joka ei pidä turhaa melua tekemisistään.

Vuoden toimitsijana palkittiin Juha Hiltunen, joka on aktiivisesti osallistunut seuran huoltaja- ja talkootehtäviin. Hiltusen lisäksi jokainen seura-aktiivi ansaitsee viimeistään tässä vaiheessa vuotta suuren kiitoksen. KIITOS!!!