Toiminta

Tapahtumakalenteri

Uutisarkisto

Kisatuloksia

Kilpailutoiminta

Lehtileikkeet

Uutisarkisto

06.07.2019 - XIV Rantapenkkarit, osallistujaluettelo ja alustava ryhmäjako

Varuste- ja klassinen penkkipunnerrus, punnitus 10:00-11:30 ja kisa 12:00 alkaen.

Alustava ryhmäjako
1. Varustesarjat naiset ja miehet (14 nostajaa)
2. Klassinen naiset (15)
3. Klassinen masters miehet (18)
4. Klassinen nuoret ja miehet yleinen (14)
Ryhmien välillä 10 minuutin tauko.

Toistovoimapunnerrus (16 nostajaa),
punnitus 14:00-15:30, kisa 16:00 alkaen.

Havaitut virheet osallistujaluettelossa pyydetään ilmoittamaan kilpailunjohtajalle sähköpostilla.

RYHMÄ 1 (Varustesarjat, naiset ja miehet)
N18 57 Sofia Räihä / 01 OPT
N18 72 Emmi Järvenpää / 03 HPV
N 63 Eveliina Partanen / 88 JuPu
N 72 Anette Tunkkari / 83 KoJy
N 84 Mari Hakulinen / 85 PaPu
M 105 Tarmo Lähdesmäki / 85 KajKu
M 120 Ville Niskanen / 95 So-Vi
M40 83 Antti Liimatainen / 76 PaPu
M40 93 Tomi Vikla / 70 JoPuPo
M40 105 Jari Kyntäjä / 71 AavKi
M40 120 Alpo Karppinen / 71 KiurU
M40 120+ Lasse Leinonen / 73 JoPuPo
M50 120 Markku Sotisaari / 66 KarKa
M50 120 Jarmo Myller / 68 JoPuPo

RYHMÄ 2 (Naiset klassinen)
N18 63 Milka Kanerva / 02 KaVo
N 52 Tiina Kangasjärvelä / 81 KajKu
N 57 Heidi Heikkinen / 85 KajKu
N 63 Maria Hakulinen / 90 JoPuPu
N 72 Iina Huttu / 89 ViitVi
N 72 Johanna Partanen / 87 JuPu
N 72 Susan Väisänen / 95 VarpVi
N 72 Leena Vatanen / 91 KiurU
N40 72 Terhi Karppinen / 76 KiurU
N40 84 Maria Kuure / 76 OPT
N40 84 Tiina Voho / 73 KoJy
N50 63 Tarja Partanen / 67 VarpVi
N50 72 Ritva Lento / 67 JoPuPo
N50 84+ Kirsti Paloniemi / 67 OPT
N60 52 Aira Knutars / 54 So-Vi

RYHMÄ 3 (Klassinen, masters M)
M40 74 Jani Tuovinen / 79 KEV
M40 74 Sami Siltala / 72 PyPa
M40 74 Jani Moilanen / 77 VPT
M40 74 Janne Soininen / 73 HauVo
M40 83 Sami Oinas / 74 NaVo
M40 93 Sauli Leinonen / 79 So-Vi
M40 93 Juha Vehkaperä / 75 HauVo
M50 74 Asko Sirviö / 68 So-Vi
M50 83 Markku Väisänen / 65 MiVo
M50 93 Pentti Pitkänen / 65 SSV
M50 105 Seppo Saarelainen / 66 JoPuPo
M50 120 Kari Laurila / 62 OPT
M50 120 Jukka Sahlström / 66 KiurU
M60 83 Juha Kivinen / 58 KoJy
M60 93 Suke Huovinen / 50 IiY
M60 120 Eino Pöntiö / 58 ViitVi
M70 74 Markku Lehtinen / 45 Team365
M70 74 Juhani Rasilainen / 49 TiKa

RYHMÄ 4 (Miehet ja nuoret, klassinen)
M18 105 Rasmus Svensk / 02 KajKu
M18 105 Hermanni Järvenpää / 03 HPV
M23 83 Lassi Immonen / 98 So-Vi
M23 83 Elmeri Pennanen / 00 JoPuPo
M23 83 Konsta Kvist / 98 So-Vi
M23 93 Tatu Hänninen / 97 IiY
M 66 Raimo Savaloja / 77 OlsTa
M 83 Kari Hyppönen / 85 KiurU
M 93 Hannu Hyrkäs / 81 AavKi
M 93 Ville Majava / 82 HauVo
M 105 Jussi Kuusikko / 75 ViitVi
M 120 Henri Hakonen / 95 K-UV
M 120+ Antti Kotilaine / 82 HauVo

Toistovoimapunnerrus (Naiset ja miehet)
60 Helena Kvist / 74 So-Vi
60 Aira Knutars / 54 So-Vi
60 Tiina Kangasjärvelä / 81 KajKu
70 Ritva Lento / 67 JoPuPo
80+ Salla Kallio / 88 SiSi
80 Lassi Immonen / 98 So-Vi
80 Jouni Haverinen / 65 VPT
90 Matti Loukusa / 87 So-Vi
90 Veli-Matti Kallio / 85 Ylivieska
90 Konsta Kvist / 98 So-Vi
90 Joonas Fräki / 89 Tornio
90 Valtteri Kehusmaa / 86 Kuhmo
90 Marko Kangasjärvelä / 69 Kajaani
100 Jouko Lipponen / 85 Sotkamo
100 Ville Majava / 82 HauVo
120 Kari-Pekka Arffman / 80 Kajaani

[Takaisin]

webmail

 

© 2019 Sotkamon Visa